Bezpłatne szkolenia branżowe w trakcie Targów

Bezpłatne szkolenia branżowe w trakcie Targów

Wymagania prawno-podatkowe związane z prowadzeniem działalności w branży paliwowej

27 września 2017 r. Godz.: 10.30 - 12.30

O szkoleniu

Celem szkolenia jest przedstawienie słuchaczom – zarządzającym stacjami paliw – aktualnego stanu prawnego w zakresie podatków dotyczących obrotu paliwami (głównie VAT, akcyza) oraz wskazanie głównych zagrożeń podatkowych związanych z hurtowym zakupem paliw i możliwych sposobów ograniczania ryzyka.

Ostatnie lata to szereg zmian przepisów prawnych obejmujących handel paliwami, których celem była eliminacja z rynku nieuczciwych firm, nie płacących podatków, nie wywiązujących się ze zobowiązań wobec państwa i utrudniających działanie rzetelnych graczy. Dla właścicieli stacji paliw – zarówno przyzakładowych, jak i „otwartych” – oznacza to konieczność stałego poszerzania i uzupełniania posiadanej wiedzy, tak by nieświadomie nie popełnić błędu i nie narazić się na konsekwencje prawne czy podatkowe.

Pojawiające się często głosy o szerokim zakresie „szarej strefy” w handlu paliwami powodują, że przedsiębiorcy czasami wręcz boją się kupować towar w atrakcyjnych cenach, gdyż nie wiedzą jak prawidłowo i kompleksowo sprawdzić wiarygodność swojego dostawcy. Udział w szkoleniu pozwoli sprawniej poruszać się w tych zagadnieniach i lepiej orientować w obowiązkach i prawach podatników – przedstawicieli branży paliwowej.

Dla kogo?

Dla właścicieli i zarządzających stacjami paliwowymi i firmami handlującymi paliwami, dla właścicieli i zarządzających stacjami przyzakładowymi, dla członków zarządu i/lub dyrektorów finansowych/księgowych w firmach paliwowych, doradców finansowych, księgowych i prawników, obsługujących firmy z branży.

Kiedy?

27 września 2017 r.
Godz.: 10.30 – 12.30
Hala Stulecia, Wrocław

Liczba uczestników: 50 słuchaczy

Zgłoś udział w szkoleniu

Jak wybrać najlepszą ofertę franczyzową dla stacji paliw

27 września 2017 r. Godz.: 13.00 - 14.30 (17:00)

O szkoleniu

Szkolenie skierowane do wszystkich, którzy zainteresowani są prowadzeniem stacji paliw w modelu biznesowym jakim jest franczyza. Uczestnicy szkoleń poznają wszystkie - praktyczne aspekty związane z wyborem i analizą ofert współpracy franczyzowej. Eksperci zaznajomią zainteresowanych tematem z szeregiem czynników, na które warto zwrócić uwagę, poruszą kwestie, które są istotne dla przyszłych franczyzobiorców i omówią korzyści ze współpracy z marką, która działa z powodzeniem na rynku.

Bezpośrednio po zakończonym szkoleniu planowana jest sesja prezentacji ofert przez franczyzodawców.

Dla kogo?

Dla wszystkich, którzy chcą działać w sprawdzonym modelu biznesowym, a nie wiedzą jak porównywać dostępne na rynku oferty i co weryfikować podczas ich przeglądania. 

Kiedy?

27 września 2017 r.
Godz.: Szkolenie 13.00-14.30; Sesja prezentacji ofert 14:30-17:00
Hala Stulecia, Wrocław

Liczba uczestników: 50 słuchaczy

 

Zgłoś udział w szkoleniu

Jak otworzyć własną stację paliw?

28 września 2017 r. Godz.: 10.30 - 12.30

O szkoleniu

Propozycja edukacyjna dla osób zainteresowanych rozpoczęciem własnej działalności w branży paliwowej, chętnych do otworzenia stacji paliw. Uczestnicy bezpłatnego szkolenia dowiedzą się o jednej z opcji na poprowadzenie własnego biznesu, jaką jest budowa i działalność stacji paliw.

Szkolenie polecamy zarówno firmom już posiadającym własne stacje, jak i przedsiębiorcom poszukującym merytorycznych informacji na temat prowadzenia stacji, które pozwolą im podjąć decyzję o rozpoczęciu działalności.

Szkolenie obejmie m.in. omówienie różnych aspektów wiążących się z uruchomieniem nowej stacji paliw - aspekty prawne, techniczne, projektowe. Prowadzący podzieli się ze słuchaczami doświadczeniami, wnioskami i poradami co do efektywnego prowadzenia takiej działalności. Zaprezentuje też przykładowe kalkulacje opłacalności działania stacji. Uczestnicy po szkoleniu będą mogli łatwiej dokonać pełnej, przekrojowej kalkulacji opłacalności ewentualnej budowy i uruchomienia stacji.

Dla kogo?

Inwestorów zastanawiających się nad rozpoczęciem własnego biznesu. Przedsiębiorców już prowadzących stacje paliw, którzy chcą rozbudować swój stan posiadania. Dla przedstawicieli branży TSL, właścicieli stacji przyzakładowych którzy chcą otworzyć je na szeroki obrót, władz samorządowych, miejskich przedsiębiorstw komunikacyjnych i spółek komunalnych.

Prowadzący: Aleksander Hołoga, "Muszkieterowie" - doświadczony praktyk, menadżer w branży paliw. Odpowiedzialny za otwarcie w ciągu 10 lat kilkudziesięciu stacji paliw działających w ogólnopolskiej sieci.

Kiedy?

28 września 2017 r.
Godz.: 10.30 - 12.30
Hala Stulecia, Wrocław

Liczba uczestników: 50 słuchaczy

Zgłoś udział w szkoleniu

Jak otworzyć i z sukcesem prowadzić myjnię samochodową?

28 września 2017 r. Godz.: 13.00 - 15.00

O szkoleniu

Celem szkolenia jest zaprezentowanie wymagań związanych z otwarciem myjni samochodowej, kosztów inwestycji, jak również pokazanie przedsiębiorcom z tego sektora w jaki sposób mogą poprawić osiągane wyniki, dzięki usprawnieniu działania obiektów.

Słuchacze dowiedzą się od specjalistów w tej dziedzinie m.in. co zrobić, by uzyskać wysoką rentowność prowadzonej działalności myjniowej, jak sprawnie zarządzać zaopatrzeniem myjni czy serwisowaniem obiektu i wyposażenia. Chętni do otwarcia własnej myjni będą mogli porównać swoje wyobrażenia i kalkulacje z doświadczeniami przedsiębiorców znających temat z praktyki.

Dla kogo?

Dla właścicieli myjni samochodowych, potencjalnych inwestorów, zastanawiających się nad rozpoczęciem własnego biznesu, właścicieli i zarządzających stacjami paliw, którzy myślą o rozszerzeniu zakresu usług oferowanych przez ich obiekty.

Prowadzący: Piotr Andrzejewski, prezes zarządu, BKF Myjnie Bezdotykowe - doświadczony menadżer, odpowiedzialny za rozwój biznesu w firmie produkującej myjnie samochodowe i sprzedającej je w Polsce na wielu rynkach zagranicznych.

Kiedy?

28 wrzesnia 2017 r.
13.00-15.00

Liczba uczestników: 50 słuchaczy

Zgłoś udział w szkoleniu

Rejestracja on-line dla Zwiedzających
Zgłaszam chęć uczestnictwa w „III Międzynarodowych Targach Paliwowych - Stacja i Biznes Przyszłości - Wrocław 2017” jako Zwiedzający oraz informuję, że jestem zainteresowany(a)


Administratorem Danych Osobowych jest Information Market S.A.

Powered by ChronoForms - ChronoEngine.com