Bezpłatne szkolenia branżowe w trakcie Targów

Bezpłatne szkolenia branżowe w trakcie Targów

Aktualne problemy prawno-podatkowe związane z prowadzeniem stacji paliw

27 września 2017 r. Godz.: 10.30 - 12.30        

O szkoleniu  

Celem szkolenia jest przedstawienie słuchaczom – zarządzającym stacjami paliw – aktualnego stanu przepisów prawnych i podatkowych, obejmujących ich obszar działalności.

Ostatnie lata to szereg zmian przepisów prawnych dotyczących handlu paliwami, których celem była eliminacja z rynku nieuczciwych firm, nie płacących podatków, nie wywiązujących się ze zobowiązań wobec państwa i utrudniających działanie rzetelnych graczy. Dla właścicieli stacji paliw – zarówno przyzakładowych, jak i „otwartych” – oznacza to konieczność stałego poszerzania i uzupełniania posiadanej wiedzy, tak by nieświadomie nie popełnić błędu i nie narazić się na konsekwencje prawne czy podatkowe.

Tematy, które w 2017 r. skupiają szczególnie uwagę uczestników rynku, to ustawa o systemie monitorowania drogowego przewozu towarów (tzw. system SENT) oraz kolejne nowelizacje przepisów dotyczących podatku VAT. W perspektywie roku 2018 interesujące wydaje się być też planowane umożliwienie firmom wykonywania tzw. rozbitej płatności VATu. Te zagadnienia, obok kwestii związanych też z Prawem Energetycznym, wymaganiami technicznymi związanymi z realizowaniem dostaw paliw do odbiorców, czy odpowiedzialnością podatkową stacji paliw, będą przedmiotem szkolenia.

Dla kogo?

Dla właścicieli i zarządzających stacjami paliwowymi i firmami handlującymi paliwami, dla właścicieli i zarządzających stacjami przyzakładowymi, dla prawników i księgowych obsługujących firmy paliwowe.

Kiedy?

27 września 2017 r.
Godz.: 10.30 – 12.30
Hala Stulecia, Wrocław

Program szkolenia

1. SENT – monitorowanie (drogowego?) przewozu towarów

    - doświadczenia pierwszych miesięcy obowiązywania Pakietu przewozowego;
    - raportowanie dostaw hurtowych paliw ciekłych w systemie SENT;
    - najczęstsze błędy w stosowaniu SENT w branży paliwowej;
    - kontrole i kary w systemie SENT;
    - kluczowe aspekty nadchodzących nowelizacji SENT

2. VAT  -  mechanizm podzielonej płatności
    - konstrukcja i podstawowe zasady mechanizmu split payment;
    - ograniczenia wynikające ze split payment dla branży paliwowej;
    - mechanizmu split payment  -  czy warto i w jakich transakcjach stosować mechanizm split payment?

3. VAT - praktyczne zagadnienia związane z toczącymi się postępowaniami na tle dochowana przez przedsiębiorcę tzw. "należytej staranności" w poprzednich latach.

Prowadzący:

Krzysztof Rutkowski, prawnik, doradca podatkowy, Kancelaria Doradztwa Celnego i Podatkowego Rutkowski i Witalis

Liczba uczestników: 50 słuchaczy

Jak wybrać najlepszą ofertę franczyzową dla stacji paliw

27 września 2017 r. Godz.: 11.00 - 15.00                      

O szkoleniu

Szkolenie jest skierowane do wszystkich, którzy zainteresowani są prowadzeniem stacji paliw w modelu biznesowym jakim jest franczyza. Uczestnicy szkoleń poznają praktyczne aspekty związane z wyborem i analizą ofert współpracy franczyzowej. Eksperci zaznajomią zainteresowanych tematem z szeregiem czynników, na które warto zwrócić uwagę poszukując właściwego franczyzodawcy i poruszą kwestie formalno-organizacyjne, które są istotne dla przyszłych franczyzobiorców.

Szkolenie warsztatowe będzie składać się z trzech części: wystąpienia eksperckiego, prezentacji ofert oraz dyskusji ze słuchaczami. W pierwszej części prowadzący warsztaty - niezależni eksperci - omówią najważniejsze cechy działalności w ramach franchisingu z punktu widzenia stacji paliw. Określą wady i zalety w porównaniu do prowadzenia biznesu niezależnie, a także kluczowe elementy przyszłej współpracy, na które zwracać trzeba uwagę w trakcie przygotowywania się do przystąpienia do franchisingu. Podpowiedzą, jak czytać propozycję umowy czy też omówią różne pozycje kosztowe, pojawiające się przy tego typu ofertach.

Druga część przeznaczona jest na spotkanie słuchaczy - właścicieli stacji paliw - z przedstawicielami sieci paliwowych, oferujących aktualnie programy franczyzowe adresowane dla stacji paliw w Polsce. Każdy z przybyłych franczyzodawców będzie miał czas na zaprezentowanie swojej oferty i jej zalet. Do udziału w warsztatach zaproszeni zostali: PKN ORLEN, BP, Grupa Lotos, Statoil Polska/Circle K, Anwim (sieć MOYA), HUZAR Polskie Stacje Paliw, Total Polska, Unimot (sieć Avia) oraz Slovnaft.

Część trzecia to z kolei okazja do zadawania konkretnych pytań bezpośrednio przez właścicieli stacji paliw - potencjalnych franczyzobiorców. Odpowiadać na nie będą franczyzodawcy. Pytania mogą dotyczyć zarówno przedstawionych ofert, jak i innych kwestii związanych ze współpracą franczyzową, ważnych dla przybyłych na szkolenie uczestników.

Udział w warsztatach wezmą:

  • Circle K,
  • AVIA,
  • MOYA,
  • BP,
  • PKN ORLEN,
  • HUZAR Polskie Stacje Paliw.

 

Dla kogo?

Dla wszystkich, którzy chcą działać w sprawdzonym modelu biznesowym, a nie wiedzą jak porównywać dostępne na rynku oferty i co weryfikować podczas ich przeglądania. 

Kiedy?

27 września 2017 r.

Harmonogram wydarzenia

11:00 - 12:20  - wystąpienia ekspertów ds. franchisingu: Michał Wiśniewski, Profit System; Marcin Trepka, K&L Gates - Jak prawidłowo wyglądać powinna współpraca franczyzodawcy i franczyzobiorcy? Franchisingowe "fair-play".

12:20 - 13:00  - wystąpienia franczyzodawców, blok I: Circle K, AVIA

13:00 - 13:15  - przerwa

13:15 - 14:35  - wystąpienia franczyzodawców, blok II: MOYA, BP, PKN ORLEN, HUZAR Polskie Stacje Paliw

14:35 - 15:00  - pytania z sali, dyskusja z franczyzodawcami.

 

Gdzie?

Sala C+D, Wrocławskie Centrum Kongresowe przy Hali Stulecia we Wrocławiu

 

Liczba uczestników: 70 słuchaczy

 

Jak otworzyć własną stację paliw?

28 września 2017 r. Godz.: 10.30 - 12.30   

O szkoleniu

Propozycja edukacyjna dla osób zainteresowanych rozpoczęciem własnej działalności w branży paliwowej, chętnych do otworzenia stacji paliw. Uczestnicy bezpłatnego szkolenia dowiedzą się o jednej z opcji na poprowadzenie własnego biznesu, jaką jest budowa i działalność stacji paliw.

Szkolenie polecamy zarówno firmom już posiadającym własne stacje, jak i przedsiębiorcom poszukującym merytorycznych informacji na temat prowadzenia stacji, które pozwolą im podjąć decyzję o rozpoczęciu działalności.

Szkolenie obejmie m.in. omówienie różnych aspektów wiążących się z uruchomieniem nowej stacji paliw - aspekty prawne, techniczne, projektowe. Prowadzący podzieli się ze słuchaczami doświadczeniami, wnioskami i poradami co do efektywnego prowadzenia takiej działalności. Zaprezentuje też przykładowe kalkulacje opłacalności działania stacji. Uczestnicy po szkoleniu będą mogli łatwiej dokonać pełnej, przekrojowej kalkulacji opłacalności ewentualnej budowy i uruchomienia stacji.

Dla kogo?

Inwestorów zastanawiających się nad rozpoczęciem własnego biznesu. Przedsiębiorców już prowadzących stacje paliw, którzy chcą rozbudować swój stan posiadania. Dla przedstawicieli branży TSL, właścicieli stacji przyzakładowych którzy chcą otworzyć je na szeroki obrót, władz samorządowych, miejskich przedsiębiorstw komunikacyjnych i spółek komunalnych.

Prowadzący: Aleksander Hołoga, "Muszkieterowie" - doświadczony praktyk, menadżer w branży paliw. Odpowiedzialny za otwarcie w ciągu 10 lat kilkudziesięciu stacji paliw działających w ogólnopolskiej sieci.

Kiedy?

28 września 2017 r.
Godz.: 10.30 - 12.30
Hala Stulecia, Wrocław

Liczba uczestników: 50 słuchaczy

Jak otworzyć i z sukcesem prowadzić myjnię samochodową?

28 września 2017 r. Godz.: 13.00 - 15.00   

O szkoleniu

Celem szkolenia jest zaprezentowanie wymagań związanych z otwarciem myjni samochodowej, kosztów inwestycji, jak również pokazanie przedsiębiorcom z tego sektora w jaki sposób mogą poprawić osiągane wyniki, dzięki usprawnieniu działania obiektów.

Słuchacze dowiedzą się od specjalistów w tej dziedzinie m.in. co zrobić, by uzyskać wysoką rentowność prowadzonej działalności myjniowej, jak sprawnie zarządzać zaopatrzeniem myjni czy serwisowaniem obiektu i wyposażenia. Chętni do otwarcia własnej myjni będą mogli porównać swoje wyobrażenia i kalkulacje z doświadczeniami przedsiębiorców znających temat z praktyki.

Dla kogo?

Dla właścicieli myjni samochodowych, potencjalnych inwestorów, zastanawiających się nad rozpoczęciem własnego biznesu, właścicieli i zarządzających stacjami paliw, którzy myślą o rozszerzeniu zakresu usług oferowanych przez ich obiekty.

Prowadzący: Piotr Andrzejewski, prezes zarządu, BKF Myjnie Bezdotykowe - doświadczony menadżer, odpowiedzialny za rozwój biznesu w firmie produkującej myjnie samochodowe i sprzedającej je w Polsce oraz na wielu rynkach zagranicznych.

Kiedy?

28 wrzesnia 2017 r.
13.00-15.00

Liczba uczestników: 90 słuchaczy

Brak wolnych miejsc na szkoleniu

Bądź na bieżąco z informacjami!
Przepisz kod z obrazka, aby zweryfikować rejestrację
captcha 
Administratorem Danych Osobowych jest Information Market S.A.