Bezpłatne szkolenia branżowe w trakcie Targów

Bezpłatne szkolenia branżowe w trakcie Targów

Organizator zastrzega sobie prawo do zmian w programie Targów, w tym dotyczących tematyki i godzin rozpoczęcia bezpłatnych szkoleń dla Zwiedzających.

Wymagania prawno-podatkowe związane z prowadzeniem działalności w branży paliwowej

27 września 2017 r. Godz.: 10.30 - 12.30

O szkoleniu

Celem szkolenia jest przedstawienie słuchaczom – zarządzającym stacjami paliw – aktualnego stanu prawnego w zakresie podatków dotyczących obrotu paliwami (głównie VAT, akcyza) oraz wskazanie głównych zagrożeń podatkowych związanych z hurtowym zakupem paliw i możliwych sposobów ograniczania ryzyka.

Ostatnie lata to szereg zmian przepisów prawnych obejmujących handel paliwami, których celem była eliminacja z rynku nieuczciwych firm, nie płacących podatków, nie wywiązujących się ze zobowiązań wobec państwa i utrudniających działanie rzetelnych graczy. Dla właścicieli stacji paliw – zarówno przyzakładowych, jak i „otwartych” – oznacza to konieczność stałego poszerzania i uzupełniania posiadanej wiedzy, tak by nieświadomie nie popełnić błędu i nie narazić się na konsekwencje prawne czy podatkowe.

Pojawiające się często głosy o szerokim zakresie „szarej strefy” w handlu paliwami powodują, że przedsiębiorcy czasami wręcz boją się kupować towar w atrakcyjnych cenach, gdyż nie wiedzą jak prawidłowo i kompleksowo sprawdzić wiarygodność swojego dostawcy. Udział w szkoleniu pozwoli sprawniej poruszać się w tych zagadnieniach i lepiej orientować w obowiązkach i prawach podatników – przedstawicieli branży paliwowej.

Dla kogo?

Dla właścicieli i zarządzających stacjami paliwowymi i firmami handlującymi paliwami, dla właścicieli i zarządzających stacjami przyzakładowymi, dla członków zarządu i/lub dyrektorów finansowych/księgowych w firmach paliwowych, doradców finansowych, księgowych i prawników, obsługujących firmy z branży.

Kiedy?

27 września 2017 r.
Godz.: 10.30 – 12.30
Hala Stulecia, Wrocław

Liczba uczestników: 50 słuchaczy

Własna stacja paliw - jak otworzyć i prowadzić z sukcesem?

27 września 2017 r. Godz.: 13.00 - 15.00

O szkoleniu

Propozycja edukacyjna dla przedstawicieli firm, których bieżąca działalność wymaga zużywania hurtowych ilości paliw. Uczestnicy bezpłatnego szkolenia m.in. z firm transportowych, wielkich gospodarstw rolnych czy firm kurierskich, które na co dzień korzystają z rozwiązań takich jak karty flotowe czy zbiorcze faktury, dowiedzą się o alternatywnej opcji jaką jest budowa i prowadzenie własnej stacji.

Szkolenie polecamy zarówno firmom już posiadającym własne stacje, jak i przedsiębiorcom oraz rolnikom poszukującym merytorycznych informacji na temat prowadzenia stacji przyzakładowej, które pozwolą im podjąć decyzję o rozpoczęciu działalności.

Szkolenie obejmie m.in. omówienie różnych aspektów wiążących się z uruchomieniem nowej stacji paliw. Prowadzący podzieli się ze słuchaczami doświadczeniami, wnioskami i poradami co do efektywnego prowadzenia przyzakładowego punktu tankowania. Uczestnicy po szkoleniu będą mogli łatwiej dokonać pełnej - przekrojowej kalkulacji opłacalności ewentualnej budowy stacji na potrzeby firmy.

Dla kogo?

Dla przedstawicieli branży TSL, właścicieli stacji przyzakładowych, miejskich przedsiębiorstw komunikacyjnych, gospodarstw rolnych, miejskich przedsiębiorstw komunikacyjnych i spółek komunalnych.

Kiedy?

27 września 2017 r.
Godz.: 13.00 - 15.00
Hala Stulecia, Wrocław

Liczba uczestników: 50 słuchaczy

Jak wybrać najlepszą ofertę franczyzową dla stacji paliw

28 września 2017 r. Godz.: 10.30 - 12.30

O szkoleniu

Szkolenie skierowane do wszystkich, którzy zainteresowani są prowadzeniem stacji paliw w modelu biznesowym jakim jest franczyza. Uczestnicy szkoleń poznają wszystkie - praktyczne aspekty związane z wyborem i analizą ofert współpracy franczyzowej. Eksperci zaznajomią zainteresowanych tematem z szeregiem czynników, na które warto zwrócić uwagę, poruszą kwestie, które są istotne dla przyszłych franczyzobiorców i omówią korzyści ze współpracy z marką, która działa z powodzeniem na rynku.

Dla kogo?

Dla wszystkich, którzy chcą działać w sprawdzonym modelu biznesowym, a nie wiedzą jak porównywać dostępne na rynku oferty i co weryfikować podczas ich przeglądania. 

Kiedy?

28 września 2017 r.
Godz.: 10.30-12.30
Hala Stulecia, Wrocław

Liczba uczestników: 50 słuchaczy

Jak otworzyć i z sukcesem prowadzić myjnię samochodową?

28 września 2017 r. Godz.: 13.00 - 15.00

O szkoleniu

Celem szkolenia jest zaprezentowanie wymagań związanych z otwarciem myjni samochodowej, kosztów inwestycji, jak również pokazanie przedsiębiorcom z tego sektora w jaki sposób mogą poprawić osiągane wyniki, dzięki usprawnieniu działania obiektów.

Słuchacze dowiedzą się od specjalistów w tej dziedzinie m.in. co zrobić, by uzyskać wysoką rentowność prowadzonej działalności myjniowej, jak sprawnie zarządzać zaopatrzeniem myjni czy serwisowaniem obiektu i wyposażenia. Chętni do otwarcia własnej myjni będą mogli porównać swoje wyobrażenia i kalkulacje z doświadczeniami przedsiębiorców znających temat z praktyki.

Dla kogo?

Dla właścicieli myjni samochodowych, potencjalnych inwestorów, zastanawiających się nad rozpoczęciem własnego biznesu, właścicieli i zarządzających stacjami paliw, którzy myślą o rozszerzeniu zakresu usług oferowanych przez ich obiekty.

Kiedy?

28 wrzesnia 2017 r.
13.00-15.00

Liczba uczestników: 50 słuchaczy

Rejestracja on-line dla Zwiedzających
Zgłaszam chęć uczestnictwa w „III Międzynarodowych Targach Paliwowych - Stacja i Biznes Przyszłości - Wrocław 2017” jako Zwiedzający oraz informuję, że jestem zainteresowany(a)


Administratorem Danych Osobowych jest Information Market S.A.

Powered by ChronoForms - ChronoEngine.com